Wyposarzenie okien, a wentylacja

Hamulec okienny - przydatny dodatek do okna
Hamulec okienny

Jak wiadomo kratki wentylacyjne, czy wentylacja mechaniczna to podstawowe składniki odpowiedniej cyrkulacji powietrza w naszym domu. Jednakże, również najprostsze rozwiązania wydają się być też najlepsze. Wyposażenie okien, czyli o tym jak może zwiększyć ich funkcjonalność oraz dać poczucie komfortu i bezpieczeństwa

Podstawą dobrej wentylacji jest wyposażenie okna w blokadę obrotu klamki z wyślizgiem. Dzięki niej skrzydło okna może być uchylone oraz jednocześnie przejść płynnie do położenie otwartego czy też zamkniętego.

Kolejnym funkcjonalnym wyposażeniem jest hamulec okienny. Świetnie sprawdza się przy złej pogodzie, gdy w domu jest za dużo pary bądź jest zbyt duszno zaś za oknem widać strugi deszczu albo, co gorsza jest duży mróz. Hamulec pozawala na uchylenie okna w dowolnym punkcie.

Dla osób niepełnosprawnych idealnym rozwiązaniem jest rozwórka pozwalająca na domknięcie skrzydła z pozycji uchylonej za pomocą wyłącznie klamki, a także okna z klamką na dole. Klamka w takim oknie znajduje się na wysokości 30 metrów. Bądź tez w wielu modelach jest ona przedłużona, co pozwala na włożenie mniejszej ilości siły podczas zamykania okien.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *