Wyposarzenie okien, a wentylacja

Hamulec okienny - przydatny dodatek do okna
Hamulec okienny

Jak wiadomo kratki wentylacyjne, czy wentylacja mechaniczna to podstawowe składniki odpowiedniej cyrkulacji powietrza w naszym domu. Jednakże, również najprostsze rozwiązania wydają się być też najlepsze. Wyposażenie okien, czyli o tym jak może zwiększyć ich funkcjonalność oraz dać poczucie komfortu i bezpieczeństwa

Podstawą dobrej wentylacji jest wyposażenie okna w blokadę obrotu klamki z wyślizgiem. Dzięki niej skrzydło okna może być uchylone oraz jednocześnie przejść płynnie do położenie otwartego czy też zamkniętego.

Kolejnym funkcjonalnym wyposażeniem jest hamulec okienny. Świetnie sprawdza się przy złej pogodzie, gdy w domu jest za dużo pary bądź jest zbyt duszno zaś za oknem widać strugi deszczu albo, co gorsza jest duży mróz. Hamulec pozawala na uchylenie okna w dowolnym punkcie.

Dla osób niepełnosprawnych idealnym rozwiązaniem jest rozwórka pozwalająca na domknięcie skrzydła z pozycji uchylonej za pomocą wyłącznie klamki, a także okna z klamką na dole. Klamka w takim oknie znajduje się na wysokości 30 metrów. Bądź tez w wielu modelach jest ona przedłużona, co pozwala na włożenie mniejszej ilości siły podczas zamykania okien.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *